Pericolul de incendiu din spitale, văzut din interior. Mărturia unei foste asistente de la Maternitatea Botoșani: „Giulești scria pe mine”
Matthew Garvey2023-08-17T11:29:15+03:00„Mă simt iubită de Dumnezeu” - și-a spus constant, ani de zile, o asistentă de la Maternitatea din Botoșani în nopțile când trebuia să îngrijească singură într-un salon 15 copii, atunci când auzea oxigenul cum "scapă" din priză, dar și când, spune ea, a evitat producerea unei tragedii în ultimul moment.
