logo color v7

Pericolul de incendiu din spitale, văzut din interior. Mărturia unei foste asistente de la Maternitatea Botoșani: „Giulești scria pe mine”

2023-08-17T11:29:15+03:00

„Mă simt iubită de Dumnezeu” - și-a spus constant, ani de zile, o asistentă de la Maternitatea din Botoșani în nopțile când trebuia să îngrijească singură într-un salon 15 copii, atunci când auzea oxigenul cum "scapă" din priză, dar și când, spune ea, a evitat producerea unei tragedii în ultimul moment.

Pericolul de incendiu din spitale, văzut din interior. Mărturia unei foste asistente de la Maternitatea Botoșani: „Giulești scria pe mine”2023-08-17T11:29:15+03:00

De ce ardem de vii în spitale?

2023-07-24T08:00:01+03:00

În ultimii ani, zeci de români au ars în spitale publice în urma unor incendii care în unele cazuri au plecat de la instalațiile electrice.

De ce ardem de vii în spitale?2023-07-24T08:00:01+03:00
Go to Top